З приводу реєстрації встановленого на автомобіль ГБО існує маса думок. Багато хто доводить, що переобладнання не є причиною для зміни техпаспорта, що ГБО це додаткове обладнання, яке не підлягає контролю і відповідно оформлення в сервісному центрі.

Найчастіше такі розповіді можна почути від представників СТО, які не мають легальних документів на свій вид діяльності. Такі СТО не бажають відповідати за можливу шкоду, нанесену невмілою і неякісною установкою. Ці СТО можуть навіть видавати документи автогазових станцій, зареєстрованих в іншому місті. Тому всі документи від установника рекомендується ретельно перевіряти ще до монтажу. Якщо в документах є хоч найменші невідповідності в назві, адресу або інший реєстраційної інформації краще відмовитися від їхніх послуг. Тут не варто економити і краще звернутися на сертифіковане СТО, яке має діючу ліцензію, юридичну реєстрацію з реальним адресою і не може зникнути або переїхати.

За фактом переобладнання ви повинні розуміти, що перереєстрація транспортного засобу з встановленим газобалонним обладнанням ОБОВ’ЯЗКОВА. Адже переобладнання, призвело до зміни облікових даних автомобіля (споряджена маса, вантажопідйомність, розподіл маси по осях, зміна типу палива і т.д.), що і повинно бути відображено в його реєстраційних документах. При цьому зробити перереєстрацію слід не пізніше, ніж через 10 днів з моменту переобладнання. Після закінчення цього терміну від вас можуть зажадати новий пакет документів, а для їх отримання знову доведеться їхати до установника.

Варто зауважити, що перереєстрацію автомобіля може зробити тільки його власник або його представник за дорученням. У той же час ніякі довіреності на право розпорядження автомобілем або записи в техпаспорті на право керування, в даному випадку не підходять.

Для подачі до реєстраційних органів будуть потрібні наступні документи:

Від установника:

свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

копія сертифіката відповідності установника ГБО з додатком до сертифіката;

акт технічної експертизи відповідності конструкції і технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху;

акт прийому-передачі транспортного засобу, переобладнаного для роботи на газовому паливі.

Від власника автомобіля:

документ, що засвідчує особу власника (як правило, це паспорт). У разі звернення представника, його паспорт та довіреність з правом проводити перереєстрацію;

ідентифікаційний номер платника податків;

свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

З повним набором документів можна вирушати в сервісний центр. Тут доведеться заповнити заяву на перереєстрацію і до нього докласти всі наявні документи. У прийомі документів через несплачені штрафів відмовити вам не можуть, через те, що при реєстрації ГБО не відбувається відчуження майна або зміни власника.

Після заповнення і перевірки заяви слідує оплата послуг з перереєстрації (для вітчизняних авто – близько 350 грн., Іномарки – близько 400 грн.) і обов’язковий огляд експертом. Майже у всіх при зверненні виникає питання обов’язковості оплати послуг експерта, який проводить огляд транспортного засобу. Згідно Постанови КМУ №1388 від 7 вересня 1998 року експертне дослідження транспортного засобу та реєстраційних документів на транспортний засіб проводиться за заявою власника з метою визначення достовірності ідентифікаційних номерів транспортного засобу та реєстраційних документів. При цьому експертне дослідження встановлює автентичність ВІН-коду (номер кузова), а не тип палива, зміну маси та ін. Виходячи з цього експерт зобов’язаний засвідчити тільки той факт, що процедуру реєстрації проходить саме та машина, на яку ви подали документи.

Далі всі документи з відмітками про оплату і підписом експерта здаються на оформлення і вже через кілька годин ви отримуєте новий техпаспорт де в графі «тип палива» має бути зазначена зміна (літера S – бензин + газ, літера N – ДТ + газ).

Якщо ваша зайнятість не дозволяє виділити навіть 2-3 години на перереєстрацію автомобіля, поцікавтеся наявністю такої послуги на станції, де ви плануєте проводити встановлення. Наприклад, фахівці СТО «Профігаз», піклуючись про клієнтів, можуть представити ваші інтереси і в органах реєстрації. Завдяки цьому, залишивши машину на переобладнання, ви зможете забрати її вже з новими документами.