Більшість власників автомобілів задаються питанням, яке паливо вигідніше використовувати – бензин або газ. Але чи економніше газ насправді? Які плюси і мінуси у кожного з варіантів, і чи варто переводити своє авто з бензину на газ?

Про який газ йде мова?

Газ, який використовується в автомобілях як альтернатива бензину – це зріджений пропан-бутан, так як саме він вважається найбільш популярним з огляду на кількість заправок і явні переваги перед метановою установкою. Газобалонне обладнання, яке працює на пропан-бутані, дуже компактне і відмінно підходить для використання в легкових автомобілях.

Основними складовими ГБО є:

- балон;

- мультиклапан з ВЗУ;

- редуктор;

- фільтр парової фази;

- форсунки;

- електронний блок управління;

- датчики (температури, тиску).

 

Недоліки газових установок

Часто під час обговорення доцільності ГБО можна почути про існування явних недоліків. Насправді ті мінуси, які наводяться в якості аргументів не настільки істотні.

При установці газового обладнання машина знімається з гарантії, але в даному випадку мова йде про заводську гарантійну підтримку і тут можна або почекати, викатавши гарантійний термін і пробіг або спочатку поцікавитися при покупці машини про можливість переведення її на газ. Багато офіційних дилерів пропонують таку послугу самостійно або ж можуть порекомендувати професійне СТО, переобладнання на якому не приведе до втрати гарантії.

Безпека експлуатації автомобіля теж одне з головних питань, і в мережі можна знайти сотні роликів з пожежами і вибухаючими балонами. Але при використанні якісного обладнання і правильному його монтажі безпека автомобіля анітрохи не страждає. Балон з газом значно міцніше бензинового бака, а сучасні мультиклапани оснащені всіма необхідними запобіжними пристроями. Якщо довірити машину кваліфікованим установникіам, то про безпеку можна не переживати.

 

Переваги установки газобалонного обладнання

Установка ГБО – процедура дуже витратна, але, як показує практика, вже через 6-10 місяців може окупитися. Існує ряд переваг, завдяки яким все більше автомобілістів хочуть використовувати газові установки для своїх авто.

Перший і найважливіший аргумент ЗА – ціна палива. Вартість газу більш ніж в два рази менше, ніж бензину. Це дозволяє істотно економити, причому не тільки на паливі, але і на обслуговуванні та ремонті авто. Детонація завдяки вищому октановим числом газу відсутня, а це сприяє більш рівномірній роботі двигуна, при цьому ресурс мотора, що працює на газовому паливі збільшується.

Що стосується економії на ремонті, газ не змиває масло зі стінок циліндрів двигуна, завдяки чому значно збільшується термін експлуатації деталей циліндропоршневої групи. Крім цього, газ не містить шкідливих домішок, які можуть відкладатися на стінках камер згоряння або виводити з ладу каталітичний нейтралізатор. При цьому використання газу в якості моторного палива істотно скорочує кількість шкідливих викидів в атмосферу, що зберігає екологію.

Тільки ви як справжній автовласник повинні зважити всі плюси і мінуси ГБО і після цього прийняти рішення про перехід на газ як на більш бюджетне паливо. Ваш вибір повинен бути обдуманим, адже потягне за собою зміни в техпаспорті і безліч інших нюансів, але і вигод, в першу чергу фінансових, принесе чимало.